Demakijaż

"Najważniejszy zabieg kosmetyczny w ciągu dnia? Zmycie makijażu!" Ines de la Fressange.zmycie makijażu


Demakijaż traktujemy jak nudny codzienny obowiązek. Jest jednak ważnym elementem podstawowej pielęgnacji. Dobre kosmetyki do demakijażu mają za zadanie idealnie oczyścić skórę z makijażu, ale nie naruszać naturalnego płaszcza wodno-lipidowego skóry. Mamy do dyspozycji różne preparaty do demakijażu: mleczka, płyny micelarne, pianki, olejki...
Niezależnie od sposobu demakijażu pamiętajcie o toniku! Przywraca skórze odpowiednie ph i uspokaja ją (szczególnie jeśli demakijaż był robiony z użyciem wody).
Ostatnio wielkim hitem są elektryczne szczoteczki do czyszczenia twarzy, pomagają doczyścić pory z resztek makijażu, rewelacyjnie masują( Sonic system Purifying Cleansing Brush CLINIQUE, soniczna szczoteczka Aria CLARISONIC, Calypso beauty brush).

Jak zmywacie makijaż? Ja uwielbiam płyn micelarny Bioderma Sensibio H2O.
Dzięki micelom delikatnie, ale dokładnie zmywa makijaż z twarzy i okolic oczu. Micele pochłaniają zanieczyszczenia do wnętrza cząsteczki. Zewnętrzne cząsteczki tworzące micele mają własności hydrofilowe, czyli przyciągają wodę. Cząsteczki wewnątrz miceli są hydrofobowe (odpychają wodę, przyciągają tłuszcz). Dlatego płyn micelarny tak dobrze radzi sobie ze zmywaniem makijażu. 
Płyn micelarny jest preparatem polecanym dla cery wrażliwej, źle reagującej na kontakt z wodą.
Skóra na twarzy po takim demakijażu jest nawilżona i nie jest ściągnięta. 

Zapraszam do komentarzy

0 komentarze